Už nyní se můžete registrovat na: ucimekvalitne.cz/2021/registrace
A koho potkáte na konferenci?
V úvodu účastníky pozdraví ministr školství Robert Plaga. Dále vystoupí velvyslankyně Kanady v ČR Ayesha Patricia Rekhi a ředitel Informačního centra OSN v Praze Michal Broža.
Na programu bude příspěvek Michaela Fullana, světově uznávaného odborníka na teorii změn a jejich implementaci ve vzdělávání. Jeho myšlenky a metody představují články: Michael Fullan jako agent změny ve vzdělávání od Dany Moree (FHS UK) a Nová pedagogika pro hluboké učení podle Fullana od Bořivoje Brdičky (Jednota školských informatiků). Živou diskuzi s Michaelem Fullanem povede Hana Košťálová, odbornice, která v 90. letech přivedla program kritického myšlení do České republiky a která v současnosti působí jako programová ředitelka Pomáháme školám k úspěchu.
Těšit se můžete na vystoupení týmů zastupujících pracovní skupiny Partnerství pro vzdělávání 2030+: Wellbeing a Střední článek. Trio Lenka Felcmanová (Partnerství 2030+, ČOSIV), Dana Pražáková (ČŠI) a Šárka Eisová (Asociace výchovných poradců) představí návrhy opatření wellbeingu (více o wellbeingu zde). Návrh podoby středního článku ve vzdělávání představí pětice Vladimír Srb (Partnerství 2030+), Jaromír Beran (MŠMT ČR), Hana Košťálová (Pomáháme školám k úspěchu), Petra Mazancová (Učitelská platforma) a Jaroslav Jirásko (AŘZŠ ČR, MŠMT ČR). Na konferenci bude vyhlášena a spuštěna veřejná konzultace k těmto návrhům, kterou budeme realizovat s Technologickým centrem AV ČR.
Daniel Prokop (PAQ Research), sociolog zaměřující se na výzkum sociálních problémů a nerovností ve vzdělávání, nás seznámí s návrhem indikátorů pro zlepšování učení dětí, jejich wellbeing a rovné šance ve vzdělávání.
Kompletní seznam řečníků Konference naleznete v programu. Diskutovat se bude o tom, co znamená kvalitní učení dětí i učitelů v 21. století, nebo o potřebě a způsobu zavádění středního článku a podpory wellbeingu ve vzdělávání. Dalším tématem bude rozvoj profesních učících se komunit. Inspirovat se budeme i v zahraničí.
Partnery konference jsou: Stálá konference asociací ve vzdělávání (SKAV), Nadace České spořitelny, Pomáháme školám k úspěchu, MŠMT ČR, EDUin, DOX a Velvyslanectví Kanady v ČR. Všechny informace najdete na webu konference. Registrace se uzavírá 15. 4. 2021.